Pierwsza wizyta

Przed pierwszą wizytą możesz mieć wiele pytań lub wątpliwości. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz dowiesz się jak przygotować się do pierwszej wizyty u dietetyka.

Metody konsultacji

Konsultacje indywidulane

Na wizytę możesz zapisać się telefoniczne, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy na stronie. W ramach wizyty zostanie przygotowany indywidualny plan diety oraz zalecenia.

Konsultacje grupowe

Konsultacje grupowe obejmują maksymalnie 4 osoby. W ramach wizyty przygotowywane są indywidualne plany diety dla każdego uczestnika z uwzględnieniem dań wspólnych. Ten rodzaj wizyty zalecany jest np. dla par lub rodzin z dziećmi.

Konsultacje online

Konsultacje online odbywają się telefonicznie, mailowo lub przy użyciu wybranego przez ciebie komunikatora (np. Skype). Przygotowany plan diety przesyłany jest w formie elektronicznej lub drogą poczty.

Co muszę przynieść na pierwszą wizytę?

Przykładowy dzienniczek

śniadanie godzina 7.30 – jajecznica z 2 jajek, 1 kromka chleba pszennego posmarowana łyżeczką masła, liść sałaty, kawa z 2 łyżeczkami cukru.

2 śniadanie 10.00 – banan, 150 ml jogurtu naturalnego, 3 kostki czekolady, kawa z 2 łyżeczkami cukru

obiad 14.40 – talerz zupy pomidorowej z ryżem,

przekąska 17.00 – 2 gałki lodów czekoladowych

kolacja 21.00 – kanapki (2 kromki chleba pszennego, 2 plasterki sera żółtego, łyżeczka masła, 1 pomidor)

Na pierwszą wizytę przygotuj dzienniczek żywieniowy. Spisz 1-3 dni zwyczajowego żywienia. Uwzględnij także dzień wolny od pracy (zazwyczaj w te dni odżywiamy się nieco inaczej). Pamiętaj o uwzględnieniu przekąsek. Dzienniczek powinien uwzględniać także napoje słodzone (np. herbata, kawa, słodkie napoje gazowane).

Przygotuj listę przyjmowanych, leków oraz suplementów. Przygotuj najświeższe wyniki badań oraz dokumentację medyczną związaną z diagnostyką w przypadku występowania jednostek chorobowych.
 
Poniżej znajdziesz listę zalecanych badań:
 

Lista badań:

Morfologia krwi
Glukoza na czczo
Insulina na czczo
Lipidogram (cholesterol całkowity, frakcje HDL i LDL oraz trójglicerydy)
Panel tarczycowy (TSH, Ft3, Ft4)
Metabolit 25-OH-D3 (witamina D3)

Częste pytania

Podczas wizyty przeprowadzana jest analiza składu ciała wraz z jej dokładnym omówieniem.

Przed wykonaniem analizy zostaniesz poproszony o zdjęcie butów i skarpetek w celu dokładnej analizy. Z tego względu nie zaleca się przychodzenia na wizytę w rajstopach.

 

Pierwsza wizyta trwa około 60 minut. Podczas wizyty przeprowadzany jest wywiad uwzględniający pytania dotyczące stanu zdrowia, leczenia oraz sposobu odżywiania.

Częstotliwość wizyt kontrolnych ustalana jest podczas pierwszej wizyty. W przypadku współpracy ukierunkowanej na redukcję masy ciała wizyty najczęściej odbywają się co 2 tygodnie.

Wizyta kontrolna trwa ok. 20 minut.

Dietetyk podczas wizyty przeprowadza pełną ocenę przed udzieleniem jakiejkolwiek porady, aby upewnić się, że jest ona dla Pani/Pana właściwa. Czy planujesz wziąć udział w zawodach sportowych? Czy cierpisz na IBS i jesteś zdezorientowany, co możesz, a czego nie możesz jeść? Może masz prawidłową masę ciała i chcesz dowiedzieć się, jak dokonywać lepszych wyborów żywieniowych? Niezależnie od problemu i celu, przebieg wizyty może być inny ze względu na indywidualizację współpracy.

Podczas wizyty przeprowadzana jest analiza składu ciała wraz z jej dokładnym omówieniem.

Przed wykonaniem analizy zostaniesz poproszony o zdjęcie butów i skarpetek w celu dokładnej analizy.

Na podstawie wyników Twojej oceny otrzymasz indywidualnie przygotowany plan żywieniowy, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Jest to punkt wyjścia do poznania wartości odżywczej produktów spożywczych i sposobów dokonywania lepszych wyborów. Plan ten będzie się rozwijał i zmieniał z czasem. Możesz być pewien, że wszystkie plany diety są pełne pysznych, zdrowych posiłków przygotowanych z żywności dostępnej w popularnych supermarketach – i skoncentrowane na rzeczach, które naprawdę lubisz jeść!

Cena pierwszej wizyty stacjonarnej wynosi 200 zł. Pełną informację dotyczącą cen znajdziesz w zakładce cennik (znajdziesz ją w górnym panelu).

Gabinety stacjonarne znajdują się w:

Krakowie – Starowiślna 83/6 na 2 piętrze,

Gorlicach Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza Armii Krajowej 2, gabinet numer 10.

Plan współpracy ustalany jest dla każdego indywidualne w zależności od ustalonego celu

Jak zapisać się na pierwszą wizytę?

Na wizytę możesz zapisać się telefoniczne, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy na stronie. W wiadomości podaj informację w jakim celu chcesz zapisać się do dietetyka – redukcja masy ciała, dietoteriapa w konkretnych jednostkach chorobowych, nauka zdrowych nawyków żywieniowych, itp.